מה משמעות הביטוי תאונת עבודה?

תאונת עבודה הינה תאונה שהתרחשה במהלך עבודתו של הנפגע או במסגרת פעולה שביצע לטובתה, כמו גם תאונה שמתרחשת בדרך אל מקום העבודה ובחזרה לבית העובד.

מה משמעות הביטוי "מחלת מקצוע"? מחלת מקצוע הנה מחלה שהעובד לקה בה עקב היותו חשוף לגורמים מזיקים במהלך עבודתו (לדוגמא: מחלות ראות בעקבות חשיפה של עובדי תעשיה או חקלאים לחומרים כימיים או חשיפה של עובדי שיש לאבק מזיק) או בשל פעולות מסויימות שהעובד מבצע אשר גרמו לעבוד לחלות (לדוגמא: תסמנות תעלת שורש כף היד אצל קלדניות).

מי שנפגע בתאונת עבודה עשוי להיות זכאי לפיצויים בגין נזקיו הן מהביטוח הלאומי והן מהמעסיק וכן מגורמים נוספים ובכלל זה חברות הביטוח השונות וקרנות הפנסיה.

אנו מציעים לכל מי שנפגע בתאונת עבודה לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מוקדם ככל הניתן שכן, לדברים שיאמרו או ימסרו בסמוך לאחר התאונה ישנה השפעה גדולה ביותר על עצם זכותו או היקף זכותו לקבלת פיצוי מן הגורמים השונים שאמורים לפצותו ולשלם לו תגמולי ביטוח.

הנה כמה דברים שחשוב לעשות במידה ונפגעת בתאונת עבודה:

  1. לתעד במידת האפשר את עצם ואופן התרחשות התאונה כאשר יש לתעד את שמותיהם ופרטיהם האישיים של עדים לתאונה, לצלם ולתעד את מקום התאונה ואת הפגיעות שנגרמו לך.
  2. לשמור את כל המסמכים התומכים בתאונה ובנזקיך לרבות מסמכים רפואיים, תוצאות בדיקות, קבלות וחשבוניות של הוצאות רפואיות או כל הוצאה אחרת הקשורה לתאונה.
  3. לפנות לייעוץ משפטי: עורכי דין בתחום הנזיקין המומחים בתביעות תאונות עבודה, אשר יבצעו עבורך בירור זכויות ויפנו אל כלל הגורמים אותם ניתן לתבוע ולקבל מהם פיצויים: המעביד, חברת הביטוח, קרן הפנסיה ובמקרים מסוימים גם מחברת הביטוח.

 

משרדנו מציע ללקוחותינו ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי מול כלל הגורמים במטרה להבטיח להם מיצוי של מלוא זכויתהם.
יש לנו ניסיון עצום בייצוג לקוחות בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח הלאומי, הגשת ערעורים על וועדות המוסד לביטוח לאומי, ייצוג בבית הדין לעבודה, הגשת תביעות נזיקין כנגד המעביד ומיצוי זכויות בקרנות הפנסיה בפוליסות הביטוח הפרטיו.

נשמח לעמוד לרשותכם במקרה ונפגעתם בתאונת עבודה

תאונות עבודה

תודה

הודעתך נשלחה בהצלחה!